Jdi na obsah Jdi na menu
 

Osmé místo v Horním Meziříčku

Dne 5. července 2018 se v Horním Meziříčku konala noční hasičská soutěž v požárním útoku. Na této soutěži nechyběli ani muži z Jindřichova Hradce.

Po krátkém nástupu v 19 hodin byla zahájena soutěž. V Horním Meziříčku se na startovní čáru postavilo osm týmů žen a sedmnáct týmů mužů. Sedmnáct týmů mužů hovoří o prestiži a oblíbenosti v této obci.

První kolo začalo Jindřichohradeckou hasičskou ligou. Jindřichohradečtí muži vyběhli jako čtrnáctí. Chlapům útok vyšel bez komplikací a ten dokončili s časem 22:85. Tento čas jim zajistil 8. místo v JHHL.

Vítězství si na své konto připsali muži z Horního Pole s časem 17:60, druhé místo obsadili muži z Horních Němčic s časem 19:14 a třetí místo patřilo mužům z Markvarce s časem 20:07.

Z žen první místo obsadily ženy z Horního Pole, druhé místo obsadily ženy z Dolního Žďáru a třetí místo patřilo ženám z Horních Němčic.

Druhé kolo, které začalo po setmění, bylo o sponzorské dary. Opět Jindřichohradečtí muži vyběhli jako čtrnáctí. Jejich druhý útok se nepovedl dle představ a po zaváhání na béčkách, kdy nedošlo k včasnému spojení hadic, se časomíra zastavila a ukazovala čas 60:83. V kole o sponzorské dary jeden tým nedokončil. Jindřichův Hradec tak skončil na 16. místě.

Druhé kolo vyhráli opět muži z Horního Pole s časem 18:71, druhé místo obsadili muži z Kunžaku s časem 19:29 a třetí skončili muži ze Zahrádek s časem 19:31.

 

Třetí místo v Buku

Dne 30.června 2018 jsme se jeli ještě zúčastnit soutěže v požárním sportu. Byli jsme pozváni do Buku, kde tamější dobrovolní hasiči uspořádali soutěž. Sjelo se 7 družstev. Naši chlapci nastoupili hned jako první startující družstvo. Chlapci do soutěže vyběhli s krásně předvedeným útokem, ale jelikož nešel jeden z terčů byl útok ukončen a přehodnocen k opakovanému startu. Po odběhnutí domácího družstva z Buku šli naši chlapci opět na start s tím, že by útok mohli zopakovat. Nakonec chlapcům to klaplo ještě lépe a ukončili útok s časem 28:35. Podotknout můžeme i to, že byly terče nástřikové tak chlapci předvedli pěkný čas i s tím, že zkušeného strojníka Jiřího Škrabálka na této soutěži zaskočil Jaroslav Neubauer.

Zvítězilo družstvo mužů z Vydří, druhý skončili muži z Horního Meziříčka a třetí skončili muži z Jindřichova Hradce.

Jelikož se tam všem soutěžním týmům dost líbilo a chtěly si užít více zábavy přišlo domácí družstvo po dohodě s ostatními soutěžícími týmy s nápadem udělat druhé kolo. Druhé kolo se běželo o ceny a bylo to bráno jako ,,sranda mač,,, a to tak, že každý mohl běžet jak chtěl. Třeba bos, smíšené družstvo z různých týmů, bez přileb atd... Naše družstvo bylo smíšené s muži z Buku.

I když naše družstvo bylo smíšené tak skončilo na pěkném druhém místě.

Po skončení celé soutěže následovala večerní zábava. K tanci a zábavě hrála skupina SCARLET.

 

Fotografie zde

 

O pohár starosty města Jindřichův Hradec a Memoriál Václava Sedláčka

Sbor dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec uspořádal dne 30.6.2018 od 13,00 hodin v místní části Dolní Skrýchov na louce při pravém břehu řeky Nežárky soutěž v požárním útoku. Soutěž byla dvoukolová, kdy první kolo bylo „O pohár starosty města Jindřichův Hradec“ a druhé kolo „Memoriál Václava Sedláčka“.

Soutěž hradeckých dobrovolných hasičů bývala jedinečná tím, že v prvním kole nesáli vodu z kádě, ale přímo z řeky Nežárky. Letošní soutěž byla nová tím, že obě dvě kola byla provedena sáním z kádě.

Na soutěž přijelo celkem 10 družstev, při nástupu byla minutou ticha uctěna vzpomínka na pana Václava Sedláčka. V prvním kole „O Pohár starosty města Jindřichův Hradec“ vyhrálo družstvo z Horního Pole s časem 30,43 s, druzí skončilo družstvo z Mrákotína s časem 32,87 s, třetí bylo družstvo  z Horního Meziříčka s časem 37,30 s.  Hodnotné ceny předal starosta města Ing. Stanislav Mrvka s místostarostkou Ing. Petrou Blížilovou.

Do druhého kola nastoupily družstva ve stejném pořadí, kdy první skončili opět hasiči z Horního Pole s časem 31,52 s, druzí opět hasiči z Mrákotína s časem 40,34 s a třetí bylo družstvo z Kasalovy pily s časem 43,34. Domácí družstvo skončilo v tomto kole na čtvrtém místě s časem 44,68 s. Ceny předal společně se starostou sboru panem Jaroslavem Chalupským, velitelem jednotky Lubomírem Beranem Václav Sedláček ml.

Počasí se vydařilo, nálada byla výborná, občerstvení bylo zajištěno.

Fotografie zde

Třetí místo z Kardašovy Řečice

V sobotu 16. června se sportovní družstvo SDH města Jindřichův Hradec vydalo na soutěž do Kardašovy Řečice.

Soutěž se konala na fotbalovém hřišti, kam se sjelo 13 týmů mužů, 3 týmy žen a 8 týmů dětí. Soutěž byla zahájena po 15. hodině nástupem družstev.

Maratón požárních útoků odstartovaly děti a následovala i tradiční doplňková soutěž v limonádové štafetě.

Po té se již na startovní čáru postavili první muži, soutěž zahájili domácí. Jindřichohradečtí chlapci se na start postavili jako dvanáctí. Hoši si věřili a tak chtěli ukázat krásný výsledek. Všechny týmy překvapili tím, že šli do soutěže s tím, že poběží pomocí rozhazování hadic, což jiné týmy běhaly s pomocí roztahování hadic (tak zvaně huráčko). Družstvu z Jindřichova Hradce se zadařilo a svůj útok dokončili s časem 26:26 vteřin, tento čas stačil na krásné třetí místo. I u mužů se konala doplňková soutěž - pivní štafeta. V této soutěži jindřichohradečtí borci skončili na pátém místě.

Konečné pořadí soutěže mužů :

1. SDH Přehořov  23:84

2. SDH Polště  25:33

3. SDH Jindřichův Hradec  26:26

4. SDH Lodhéřov  26:73

5. SDH Kardašova Řečice  27:09

6. SDH Frahelž  27:52 

7. SDH Klenovice  28:41

8. SDH Klenov  28:72

9. SDH Záhoří  31:19

10. SDH Mnich  31:72

11. SDH Drahov  34:57

12. SDH Arnultovice  36:85

13. SDH Lžín  37:62

 

Konečné pořadí soutěže žen :

1. SDH Klenovice  29:15

2. SDH Polště  29:88

3. SDH Drahov 40:00

 

Chlapce i přes celoodpolední náladu nic nezastavilo a oslavu si naplno užívali. Poté se sportovní družstvo odjelo podívat na noční soutěž Jindřichohradecké ligy do Horního Pole.  

 

Fotografie a video zde

 

Čtvrté místo z Vydří

V sobotu 2.června se sportovní družstvo SDH města Jindřichův Hradec zúčastnilo soutěže ve Vydří. Soutěže se zúčastnilo 12 týmů mužů a tři týmy dětí. 

Soutěž zahájili domácí s výsledným časem 20:83 a delší dobu si drželi prvenství než nastoupilo v pořadí desáté startovní družstvo z SDH Polště. Muži z Polště zaběhli výborný čas 18:72 a to je dostalo na první příčku. I Jindřichohradečtí se snažili, ale nakonec skončili na krásném čtvrtém místě s časem 21:36. Škoda 18 sekund a Jindřichohradečtí borci se mohli umístit na bronzové příčce, kde skončili muži z SDH Stajka s časem 21:19.

Součástí soutěže byla i doplňková soutěž v nafoukání balónků. Soutěž spočívala v tom, že tříčlenná družstva nafouknou balónek až do úplného prasknutí. Čas se zastavil až poslednímu z trojice praskl balónek. Za SDH Jindřichův Hradec nastoupili - Lukáš Bušta, David Bušta a Miroslav Bachorík. Chlapci se snažili, ale Lukášovi Buštovi ne a ne balónek prasknout. První prasknutí zvládl Miroslav Bachorík následován Davidem Buštou. 

Výsledky soutěže :

1. SDH Polště - 18:72

2. SDH Vydří - 20:53

3. SDH Stajka - 21:19

4. SDH Jindřichův Hradec - 21:36

5. SDH Plavsko - 23:30

6. SDH Old Boys - Vydří - 31:24

7. SDH Mnich - 31:43

8. SDH Roseč I. - 32:22

9. SDH Buk - 37:72

10. SDH Políkno - 38:86

11. SDH Horní Pěna - 51:61

12. SDH Roseč II. - Nedokončeno

 

Děti :

1. SDH Roseč I. - 29:59

2. SDH Roseč II. - 31:58

3. SDH Plavsko - 19:44

 

Fotografie zde

 

V prvním kole JHHL jsme vybojovali 5 bodů


V Panských Dubenkách začala v sobotu 26. května Jindřichohradecká hasičská liga. Již popáté v ní změřili síly týmy dobrovolných hasičů a hasiček nejen z Jindřichohradecka, ale i ze sousední Vysočiny. A právě na Vysočině v Panských Dubenkách nový ročník soutěře v sobotu po 13 hodině odstartoval. Obhajovat celkové prvenství z loňského roku byli muži z Horního Meziříčka a ženy z Dolního Žďáru.
Zdroj: https://jindrichohradecky.denik.cz/hasici/hasicum-zacina-jindrichohradecka-liga-20180523.html

Po třinácté hodině odpolední se počet účastníků soutěže zastavil na čísle 24. 7 týmů žen a 17 týmů mužů tedy soutěžilo v prvním kole, které patřilo do JHHL.

V kategorii žen vyhrály dívky z Horního Meziříčka (21,89), druhé byly ženy z Mrákotína (22,18) a třetí skončili ženy z Dolního Žďáru (22,67).

První kolo JHHL vyhráli muži z Horního Meziříčka ,,A,, (17,38), druhý skončil tým z Horního Meziříčka ,,B,, (19,70) a třetí místo obsadili muži ze Zahrádek (20,17). Jindřichohradečtí chlapci skončili na šestém místě s časem 22,92 a připsali si 5 bodů do celkového hodnocení Jindřichohradecké hasičské ligy.

Před kolem o sponzorské ceny následovala soutěž dětí a ukázka hasičských veteránů.

Na startovací listinu druhého kola bylo připsáno družstvo z Kaliště. V tomto kole byl určený způsob provedení a to nabírání.  Jinak útok byl proveden v libovolném stylu - rozhoz, roztah.

Vyhráli muži z Horního Meziříčka (19,30), druhé skončilo domácí družstvo z Panských Dubenek ,,A,, (20,04) a třetí místo obsadili Zahrádky (20,26). Jindřichův Hradec obsadil příčku dvanáctou (23,98).

Pořadí u žen se prohodilo oproti kolu prvnímu. Vyhráli ženy z Dolního Žďáru (24,79) druhé skončili ženy z Telče (24,92) a třetí místo obsadili ženy z Mrákotína (27,40).

 

Fotografie a video zde

 
 

Statistiky

Online: 1
Celkem: 182374
Měsíc: 2095
Den: 76