Školení na obsluhu motorové pily

V průběhu září a října 2009 se zúčastnili 2 členové zásahové jednotky SDH školení na obsluhu motorové pily, které se skládalo z teoretické části, jež probíhala na základně HZS v Jindřichově Hradci, a praktické části. Ta se konala v ovocném sadu za odborného dozoru 2 členů HZS Jindřichův Hradec a HZS Dačice. Na konci listopadu zakončili školení úspešným složením teoretických a praktických zkoušek.

Školení nositelů dýchací techniky

Dne 20.12.2009 se zúčastnili 3 členové zásahové jednotky SDH kurzu nositelů dýchací techniky. Kurz se skládal z teoretické přípravy ukončené ověřovacím testem a 10.1.2010 praktickou částí v polygonu na základně HZS Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Všichni vybraní členové kurz úspešne dokončili, obdrželi certifikát a stali se tak oprávněnými nositeli dýchací techniky, což jim umožnuje zasahovat v zakouřených prostorech.

Fotografie zde

Celkem: 187080