Uctění památky padlých

úterý 8. května se ve městě uskutečnily pietní akty k výročí ukončení druhé světové války. Oslavy Dne vítězství začaly pověšením kytic k pamětní desce v panské ulici, poté následovalo položení kytic a věnců u Památníku letců na nábřeží Ladislava Stehny a na rodném domku Františka Peltána ve Zbuzanech.

Hlavní vzpomínkové akty se konaly u památníku prvního, druhého a třetího odboje v Mertových sadech za doprovodu Pěveckého sboru Smetana a u hrobu Rudoarmějců na městském hřbitově.

Akci pořádalo město Jindřichův Hradec ve spolupráci se 44. lehkým motorizovaným praporem, Klubem historie letectví, Československou obcí legionářskou - Jednotou bratra Stanislava Berana, Klubem výsadkových veteránů při 44. lehkém motorizovaném praporu a Pěveckým sborem Smetana.

Vzpomínkových aktů se zúčastnili i členové Sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec.

Lampiónový průvod

V pondělí 7. května se v Jindřichově Hradci uskutečnil lampiónový průvod městem, kterého se zúčastnilo velké množství dětí i dospělých. Sraz všech zúčastněných byl u Obchodní akademie. Samotný průvod odstartoval ve 21 hodin. Do kroku hrála kapela, dětem zářivě svítily lampiónky a slavnostní tečkou byl ohňostroj nad rybníkem Vajgar.

Dobrovolní hasiči v rámci bezpečnosti zajišťovali se dvěma zásahovými vozy společně s Policií ČR Jindřichův Hradec a Městskou policií uzavření silnic a dva naši členové se vydali s průvodem aby zajistili požární asistenci.

Svatý Florián

Stalo se tradicí, že Jindřichohradečtí dobrovolní hasiči, každý rok na svátek svého patrona svatého Floriána (což je 4. května) uctí jeho památku a položí kytici k jeho soše v Obchodně - medicínském centru v Růžové ulici.

Čarodějnice

Poslední dubnová noc je nazývaná Filipojakubskou. Tento čas je spojený zejména s tzv. ,,pálením čarodějnic,, . Proto jako každý rok pořádalo Město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec v parku pod gymnáziem tuto tradiční akci. Na této akci byla pro dětské návštěvníky připravená dětská diskotéka Michala Arnošta, průvod dětských čarodějnic a čarodějů, pro každé dítě v kostýmu čarodějnice nebo čaroděje byl připraven drobný dárek. Děti si mohly zasoutěžit a se svými rodiči opéci na ohýnku něco dobrého. Ve 20:15 hodin pro všechny přítomné zapálil připravenou vatru s čarodějnicí osobně pan starosta města Ing. Stanislav Mrvka.

Jak již bylo zmíněno, program byl totožný s tím co každý rok. Do příprav celé akce se dobrovolní hasiči pustili už v osm hodin ráno. Připravili zázemí, karavan s občerstvením a obrovskou hranici. Někteří oloupali několik desítek kilogramů brambor na skvěle chutnající bramboráky.

Nejen dobrovolní hasiči, ale i všichni organizátoři, děkují všem, kteří přišli společně upálit čarodějnici do parku. Děkujeme !

Požární asistence

V sobotu 14.4.2018 dva naši členové Michal Ambrož a Jiří Škrabálek zajišťovali požární asistenci ve společenském sálu kulturního domu Střelnice. Jednalo se o akci vyhlašování Medika roku 2018 pořádané nemocnicí v Jindřichově Hradci.

Fotografie zde

Zkouška agregátů a schůzka členů JSDH

V neděli 8.3.2018 v odpoledních hodinách po schůzce provedli členové výjezdové jednotky na základně zkoušku všech agregátů včetně doplnění PHM a zároveň i cvičné jízdy z vozidlem CAS 20 SCANIA.

Zkouška agregátů

V neděli 26.2.2018 v odpoledních hodinách provedli členové výjezdové jednotky na základně zkoušku všech agregátů včetně doplnění PHM a zároveň i cvičné jízdy z vozidlem CAS 20 SCANIA.

Masopust 2018

V neděli 11. února 2018 se někteří členové dobrovolných hasičů zúčastnili masopustního průvodu. Mohli jste potkat vlka se zajícem, pekelné bytosti, ovečky, Hurvínka, opice a kocoura. Kocour se zúčastnil soutěže o vepřovou hlavu, a to v pojídání studené jitrnice a vypití půllitrového piva. Jedno nadechnutí navíc a náš kocour skončil na druhém místě a tentokrát si vepřovou hlavu neodnesl. K tanci a poslechu hrála kapela Pozdní sběr, počasí též krásně vyšlo a nálada byla báječná.

Zkouška agregátů

V neděli 28.1.2018 v dopoledních hodinách po výcviku s dýchací technikou v prostorách sauny plaveckého
bazénu provedli členové výjezdové jednotky na základně zkoušku všech agregátů včetně doplnění PHM a zároveň i mytí vozidla CAS 20 SCANIA.

Fotografie zde

Novoroční setkání vedení města a složek IZS

V pondělí 22. ledna 2018 se na Městském úřadu v Jindřichově Hradci uskutečnilo novoroční setkání vedení města se složkami integrovaného záchranného systému. Toto setkání uspořádalo vedení města Jindřichův Hradec již potřetí jako poděkování všem složkám integrovaného záchranného systému za jejich činnost a aktivity v uplynulém roce.

Novoroční ohňostroj

Dne 1. ledna 2018 jindřichohradečtí přivítali nový rok, rok 2018. Na náměstí Míru tradiční program zahájil starosta města Ing. Stanislav Mrvka svým proslovem a přáním do roku 2018. Následně všichni přítomni shlédli film Takoví jsme byli v roce 2017, sestřih nejzajímavějších událostí za uplynulý rok. Následně byl z městské věže odpálen ohňostroj.

Při této akci zajistili dobrovolní hasiči požární asistenci a vypomohli při uzavírání ulic. V dopoledních hodinách dobrovolní hasiči naplnili vodou barely k zatížení velkoplošných obrazovek.

Celkem: 178461
Měsíc: 2010