Jdi na obsah Jdi na menu
 

Koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru

V neděli 24. června 2018 se na Státním hradu a zámku v Rytířském sále konal koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru. Na tomto koncertě Lubomír Beran a Michal Ambrož zajistili požární asistenci.

 

Fotografie zde

 

Jindřichohradecký půlmaraton

V sobotu 23. června 2018 se konal třetí ročník Jindřichohradeckého půlmaratonu. Organizátoři připravili pro rodiče s dětmi rodinný běh, který byl odstartován v 16 hodin a byl dlouhý 2,2 km. Trasa běhu vedla přes město Jindřichův Hradec. O hodinu později tj. v 17 hodin byl odstartován půlmaraton na který se postavilo 270 běžců. Půlmaraton byl dlouhý 21,0975 km. Ti nejrychlejší ho zvládli za necelou hodinu a půl. Další kategorií byl závod štafet (160 běžců) a běh REBEL RUN, což byly týmy z jednotlivých škol z Jindřichova Hradce. Tato kategorie byla odstartována v 17:30 hod.

Dobrovolní hasiči organizátorům akce pomohli již od ranních hodin, kdy v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka postavili stany a modro-žlutou bránu Města Jindřichův Hradec. Poté během všech závodů, členové Sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec pomohli na trati s uzavíráním silnic. V obci Buk pro závodníky byla připravená studená sprška, kterou zajistili dobrovolní hasiči se svou Scanií.

Jindřichohradeckým dobrovolným hasičům vypomohli čtyři členové z SDH Buk.

Závodu se zúčastnili i dva členové sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec. Konkrétně David a Lukáš Bušta.


lupa-plusKliknutím zvětšíteFotografie zde
Zdroj: https://jindrichohradecky.denik.cz/ostatni_region/obrazem-jindrichohradecky-pulmaraton-potreti-20180624.htm

Slavnostní předání hasičské zbrojnice SDH Dačice

V sobotu 16.6.2018 se v Dačicích  uskutečnila velkolepá oslava. Jednalo se o nově postavenou požární zbrojnici, která byla předána zdejším dobrovolným hasičům do užívání. Na tuto  oslavu byli osobně pozváni  i naši členové sboru Ladislav Šenkýř, starosta sboru Jaroslav Chalupský a velitel jednotky Lubomír Beran. Při  této slavnostní příležitosti zbylo trochu času poděkovat a ocenit zdejší dobrovolné hasiče. Nebudeme vypisovat všechny, ale o jednom se zmíníme, a to o starostovi sboru dobrovolných hasičů v Dačicích,  Jiřím Stýblovi, který na konci května v Přibyslavi obdržel za celoživotní práci titul ,, Zasloužilý hasič“. I my hasiči z Jindřichova Hradce se připojujeme ke gratulaci a předali jsme malou pozornost v podobě dřevěného hasičského auta s rumem. Na tuto oslavu přijali pozvání představitelé města Dačice v čele se starostou Ing. Karlem Macků. Dále představitelé HZS v čele s genmjr. Ing. Drahoslavem Rybou a dalšími váženými hosty z politického a kulturního života. 

Pro nás to byla výzva a hlavně pochytat inspiraci pro naši novou hasičskou zbrojnici.  

 

Fotografie zde

 

Vyhlášení výsledků soutěže - Do práce na kole 2018

Do práce na kole je celostátní soutěž pořádaná spolkem Auto*Mat. V Jindřichově Hradci tak díky spojení již zmiňovaného spolku a Nadačního fondu rozvoje města Jindřichův Hradec dochází nejen ke snaze motivovat co nejvíce lidí používat různé formy bezmotorové dopravy,  ale i k podpoře hendikepovaných osob.  Letos šla podpora Sandře Štiplové z Jindřichova Hradce.

Podpora bude využita na nové pomůcky usnadňující výuku doma. Konkrétně se jedná o notebook + software, stůl s lupou a židli. Může se zdát, že se jedná o běžné vybavení, ale tím, že se jedná o speciálně upravené pomůcky, je jejich cena poměrně vysoká. Nadační fond převede našlapané kilometry na peníze. Pro Sandru šlapalo 71 týmů, které měly dohromady 280 členů. Týmy dohromady ujely a ušly téměř 39 tisíc kilometrů.

Akce Do práce na kole probíhala od 1. do 31. května 2018. Vyhlášení výsledků, na kterém byl slavnostně předán šek starostou města Stanislavem Mrvkou v hodnotě 40 000 Kč rodičům Sandry, se uskutečnil na nádvoří Muzea fotografie a moderních obrazových médií 8. června 2018 odpoledne. Proběhlo zde losování o ceny a hlavní výhrou bylo jak jinak než jízdní kolo.

Za Městský úřad Jindřichův Hradec soutěžilo 66 zaměstnanců v 16 týmech.

Město Jindřichův Hradec děkuje všem cyklistům, chodcům i běžcům za účast a vytrvalost.

Na této akci dobrovolní hasiči zajišťovali občerstvení.

 

Dny Města

Město Jindřichův Hradec v letošním roce slaví 725 let od svého založení, a právě k tomuto významnému výročí se tematicky vázali Dny města, které proběhli v centru a na jindřichohradeckém zámku první červnový víkend 1. - 3. června 2018.

Oslavy začali již v pátek 1. června, kde na Masarykově náměstí zahrála Počátecká kapela. Poté následoval velkolepý historický průvod ze zámku, přes Masarykovo náměstí na náměstí Míru kde už byl připravený tematický program 725 let historie Jindřichova Hradce. Došlo i na potvrzení cechovních práv a vystoupení skupin historického šermu a tance představující v jednotlivých scénách nejvýznamnější události z historie města. Návštěvníci mohli zhlédnout i vernisáž výstavy k výročí založení města a od osmé hodiny večerní se mohli už těšit z vystoupení swingového orchestru Zatrestbandu z Třeště. Po koncertě bylo připravené překvapení v podobě historického 3D mappingu, který byl doplněný o efektní klasické videomappingové animace.

Sobotní program byl zahájen na II. nádvoří zámku v 11 hodin otevřením historického ležení včetně historických stánků. Ve 13 hodin procházel průvod šermířů a tanečníků a o půl hodiny později byl zahájen program salvou barokních děl u malého Vajgaru. Ani III. nádvoří nezůstalo prázdné. Od 14 hodiny se tu střídali jednotlivá taneční a šermířská vystoupení tematicky spjatá s výročím 725 let města až do téměř 18 hodiny večerní. V 18:15 byl vrcholem programu na zámku živý obraz inspirovaný osmi staletími jindřichohradecké historie s názvem Dějiny města Jindřichova Hradce. Završení sobotního programu vystoupila na náměstí Míru, česká populární skupina Buty.

Zakončení oslav završil v neděli od 18 hodin na náměstí Míru koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

Dny města pořádalo město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Státním hradem a zámkem Jindřichův Hradec.

Dobrovolní hasiči během pátečních a sobotních koncertů zajistili požární asistenci. Kapelám a zpěvákům pomohli s nošením aparatury a zajistili jejich bezpečnost.

 

Dětský den na sídlišti Vajgar

Okresní výbor KSČM Jindřichův Hradec pořádal dne 29. května pro děti Dětský den. Ten se uskutečnil od 16 hodin na sídlišti Vajgar u 5. základní školy.

Pro děti byly připravené různé hry a soutěže. Nechyběl ani skákací hrad.

I dobrovolní hasiči z Jindřichova Hradce si pro děti připravili nějakou tu aktivitu - hod na cíl, překážková dráha a ptali se dětí na důležitá telefonní čísla jak hasičů, policistů tak záchranné služby. Velký zájem u dětí byl vyzkoušet si hasičský protichemický oblek OPCH 90.  Všechny děti od dobrovolných hasičů dostali odměnu.

 

Fotografie zde

 

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál

Novou turistickou sezónu 2018 jsme v Jindřichově Hradci zahájili tradičním cyklistickým výšlapem. V sobotu 19. května se na tři různě dlouhé trasy vydalo dohromady 630 účastníků, ať už pěšky, nebo na kole.  

Start i cíl jarního Pedálu byl v parku pod gymnáziem, kde na sportovce po návratu čekal jak bohatý doprovodný program, tak spousta krásných cen v malé i velké tombole. Hlavní cenu, jízdní kolo, si domu odvezl pan Tomáš Loudín z Nové Bystřice.

V rámci doprovodného programu se mohli účastníci nechat vyfotit ve fotokoutku  Martina Kozáka, zhlédli Biketrial show, ukázky ošetření zranění a zdravovědu, o které se postarali členové Oblastního spolku Českého červeného kříže Jindřichův Hradec či program zástupců České průmyslové zdravotní pojišťovny. Nechybělo ani občerstvení, které zajistili dobrovolní hasiči. Celou akci moderoval a hudbou provázel DJ Michal Arnošt.

Akce Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál byla podpořena z grantového programu Nadace Jihočeské cyklostezky částkou 10 000 Kč.

Hlavním pořadatelem bylo město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec.

Partneři akce: Nadace Jihočeské cyklostezky, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a ČEZ – Jaderná elektrárna Temelín, a.s. Mediálními partnery jsou Rádio Česká Kanada, Radio Kiss, Hitrádio Faktor, Týdeník Jindřichohradecka, měsíčník Žurnál – krásné články, měsíčník Neon a portál Hradec žije!

Text a foto: Karolína Průšová

Fotografie zde

 

Uctění památky padlých

úterý 8. května se ve městě uskutečnily pietní akty k výročí ukončení druhé světové války. Oslavy Dne vítězství začaly pověšením kytic k pamětní desce v panské ulici, poté následovalo položení kytic a věnců u Památníku letců na nábřeží Ladislava Stehny a na rodném domku Františka Peltána ve Zbuzanech.

Hlavní vzpomínkové akty se konaly u památníku prvního, druhého a třetího odboje v Mertových sadech za doprovodu Pěveckého sboru Smetana a u hrobu Rudoarmějců na městském hřbitově.

Akci pořádalo město Jindřichův Hradec ve spolupráci se 44. lehkým motorizovaným praporem, Klubem historie letectví, Československou obcí legionářskou - Jednotou bratra Stanislava Berana, Klubem výsadkových veteránů při 44. lehkém motorizovaném praporu a Pěveckým sborem Smetana.

Vzpomínkových aktů se zúčastnili i členové Sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec.

 

Lampiónový průvod

V pondělí 7. května se v Jindřichově Hradci uskutečnil lampiónový průvod městem, kterého se zúčastnilo velké množství dětí i dospělých. Sraz všech zúčastněných byl u Obchodní akademie. Samotný průvod odstartoval ve 21 hodin. Do kroku hrála kapela, dětem zářivě svítily lampiónky a slavnostní tečkou byl ohňostroj nad rybníkem Vajgar. 

Dobrovolní hasiči v rámci bezpečnosti zajišťovali se dvěma zásahovými vozy společně s Policií ČR Jindřichův Hradec a Městskou policií uzavření silnic a dva naši členové se vydali s průvodem aby zajistili požární asistenci.

 

Svatý Florián

Stalo se tradicí, že Jindřichohradečtí dobrovolní hasiči, každý rok na svátek svého patrona svatého Floriána (což je 4. května) uctí jeho památku a položí kytici k jeho soše v Obchodně - medicínském centru v Růžové ulici. 

Fotografie zde

Čarodějnice

Poslední dubnová noc je nazývaná Filipojakubskou. Tento čas je spojený zejména s tzv. ,,pálením čarodějnic,, . Proto jako každý rok pořádalo Město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec v parku pod gymnáziem tuto tradiční akci. Na této akci byla pro dětské návštěvníky připravená dětská diskotéka Michala Arnošta, průvod dětských čarodějnic a čarodějů, pro každé dítě v kostýmu čarodějnice nebo čaroděje byl připraven drobný dárek. Děti si mohly zasoutěžit a se svými rodiči opéci na ohýnku něco dobrého. Ve 20:15 hodin pro všechny přítomné zapálil připravenou vatru s čarodějnicí osobně pan starosta města Ing. Stanislav Mrvka.

Jak již bylo zmíněno, program byl totožný s tím co každý rok. Do příprav celé akce se dobrovolní hasiči pustili už v osm hodin ráno. Připravili zázemí, karavan s občerstvením a obrovskou hranici. Někteří oloupali několik desítek kilogramů brambor na skvěle chutnající bramboráky.

Nejen dobrovolní hasiči, ale i všichni organizátoři, děkují všem, kteří přišli společně upálit čarodějnici do parku. Děkujeme !

Fotografie zde

Požární asistence

V sobotu 14.4.2018 dva naši členové Michal Ambrož a Jiří Škrabálek zajišťovali požární asistenci ve společenském sálu kulturního domu Střelnice. Jednalo se o akci vyhlašování Medika roku 2018 pořádané nemocnicí v Jindřichově Hradci.

Fotografie zde

 

Zkouška agregátů a schůzka členů JSDH

V neděli 8.3.2018 v odpoledních hodinách po schůzce provedli členové výjezdové jednotky na základně zkoušku všech agregátů včetně doplnění PHM a zároveň i cvičné jízdy z vozidlem CAS 20 SCANIA. 

 

Zkouška agregátů

V neděli 26.2.2018 v odpoledních hodinách provedli členové výjezdové jednotky na základně zkoušku všech agregátů včetně doplnění PHM a zároveň i cvičné jízdy z vozidlem CAS 20 SCANIA. 
 

Masopust 2018

V neděli 11. února 2018 se někteří členové dobrovolných hasičů zúčastnili masopustního průvodu. Mohli jste potkat vlka se zajícem, pekelné bytosti, ovečky, Hurvínka, opice a kocoura. Kocour se zúčastnil soutěže o vepřovou hlavu, a to v pojídání studené jitrnice a vypití půllitrového piva. Jedno nadechnutí navíc a náš kocour skončil na druhém místě a tentokrát si vepřovou hlavu neodnesl. K tanci a poslechu hrála kapela Pozdní sběr, počasí též krásně vyšlo a nálada byla báječná.

Fotografie zde

 

Zkouška agregátů

V neděli 28.1.2018 v dopoledních hodinách po výcviku s dýchací technikou v prostorách sauny plaveckého
bazénu provedli členové výjezdové jednotky na základně zkoušku všech agregátů včetně doplnění PHM a zároveň i mytí vozidla CAS 20 SCANIA.


Fotografie zde

Novoroční setkání vedení města a složek IZS

V pondělí 22. ledna 2018 se na Městském úřadu v Jindřichově Hradci uskutečnilo novoroční setkání vedení města se složkami integrovaného záchranného systému. Toto setkání uspořádalo vedení města Jindřichův Hradec již potřetí jako poděkování všem složkám integrovaného záchranného systému za jejich činnost a aktivity v uplynulém roce. 
 

Novoroční ohňostroj

Dne 1. ledna 2018 jindřichohradečtí přivítali nový rok, rok 2018. Na náměstí Míru tradiční program zahájil starosta města Ing. Stanislav Mrvka svým proslovem a přáním do roku 2018. Následně všichni přítomni shlédli film Takoví jsme byli v roce 2017, sestřih nejzajímavějších událostí za uplynulý rok. Následně byl z městské věže odpálen ohňostroj.

Při této akci zajistili dobrovolní hasiči požární asistenci a vypomohli při uzavírání ulic. V dopoledních hodinách dobrovolní hasiči naplnili vodou barely k zatížení velkoplošných obrazovek.  

Fotografie zde

 

 
 

Statistiky

Online: 3
Celkem: 182374
Měsíc: 2096
Den: 78